VEČER ROZPRÁVOK V TRIESTEWITZI

.

FOTO: EAST ELBIA ASSOCIATION

Východná Elbia je bohatá na biotopy - najmä v historických parkoch, ktoré formujú krajinu pozdĺž lúk pri rieke Labe. Jeden z regionálnych ukážkových parkov sa nachádza v Triestewitzi. Revír bol v rokoch 2005/2006 obnovevý v súlade so špecifikáciami krajinného plánovania v rámci vysoko trvalo udržateľného rozvoja, je hodnotný nielen z hľadiska existencie Heldbocku a Torgau Flatterulme, ale aj z hľadiska zábavy v prostredí parku vďaka čomu je biotop jedinečný. Výlety so sprievodcom, prehliadky vtákov a špeciálne kultúrne ponuky garantujú osobitosť tohto podujatia. Večery v parku, vždy prvý piatok v septembri, sú od roku 2008 tradíciou: „Rozprávka pod dubom“láka do parku až 200 návštevníkov.

Rozprávka Lia vo vonkajšom prostredí Dornreichenbachu tu vytvára ďaľšiu známu klasiku v zelenom prostredí. Čím je to také zvláštne: je to praktická hra pre deti. Zdobia sa do kostýmov a hrajú úlohy, ktoré rozprávka špecifikuje a moderujú ju. Malí králi, čarodejnice, trpaslíci a obri oživujú rozprávky - hostia ich obdivovali a tlieskali. Starý dub robí tento priestor jedinečným a ikonickým. Po predstavení, ktoré trvá asi jednu hodinu, a po vychutnaní koláčov a iných dobrot, sa za súmraku začína sprievod cez park, ktorý sprevádza hudba, čo je skutočne úžasný zážitok pre mladých i starých.

Informácie a fotografie obsiahnuté v tomto článku boli prevzaté z brožúry „VÝCHODNÁ ELBIA - NEHMOTNÉ KULTÚRNE DEDIČSTVO“ pripravenej partnerom b&s consulting and training for the rural area GmbH v rámci projektu „ARTISTIC“.