TRIESTEWITZ – WIECZÓR OPOWIEŚCI

.

ZDJĘCIE: EAST ELBIA ASSOCIATION

Wschodnia Elbia jest bogata w biotopy - szczególnie w historycznych parkach kształtujących krajobraz wzdłuż łąk rzeki Łaby. Jeden z regionalnych parków wystawowych znajduje się w Triestewitz. Tereny, które zostały odnowione zgodnie ze specyfikacjami projektowania krajobrazu w wysoce zrównoważony sposób w 2005/2006 r., są nie tylko cenne w świetle istnienia Heldbock i Torgau Flatterulme, ale także ze względu na aspekt rozrywkowy otoczenia parku dzięki czemu biotop jest wyjątkowy. Wycieczki z przewodnikiem, wędrówki z ptakami i specjalne oferty kulturalne zapewniają wyjątkową atmosferę. Wieczory w parku, zawsze w pierwszy piątek września, są tradycją od 2008 roku: „Bajka pod dębem” przyciąga do 200 osób. Tutaj bajkowa wróżka Lia z plenerowej sceny Dornreichenbach tworzy inny znany bajkowy klasyk w zielonym otoczeniu. Co sprawia, że ​​jest tak wyjątkowy: jest to praktyczna gra dla dzieci. Przebierają się w kostiumy i grają role, które bajka wróżka określa i moderuje. Mali królowie, czarownice, krasnoludy
i olbrzymy ożywiają bajki - podziwiane i oklaskiwane przez gości. Stary dąb czyni to miejsce wyjątkowym i kultowym. Po trwającym około godziny występie, po kolejnych ciastach i innych smakołykach, odbywa się procesja przez park, której towarzyszy muzyka. Procesja zaczyna się o zmroku – to naprawdę wspaniałe doświadczenie zarówno dla młodych, jak i starszych osób.

Informacje i zdjęcia zawarte w tym artykule zostały zaczerpnięte z broszury „EAST ELBIA – Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe”, przygotowanej przez partnera projektu „ARTISTIC” - b&s Unternehmensberatung für den ländlichen Raum GmbH z Niemiec.